KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13162181
nr 1316 2181
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
2 st, "Man-Fiske", Haskel 130 respektive "Man på bord", Haskel 128. Signerade och numrerade EA III/X respektive EA VI/X. Oramade lösa blad. Kolorerade etsningar. Bladets mått: 27,5x21,5 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:01:36
350 kr
500 kr
500 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander